Welcome

Anti Essays offers essay examples to help students with their essay writing.

Sign Up

Asdfgh Essay

  • Submitted by: lawrra
  • on December 3, 2013
  • Category: Miscellaneous
  • Length: 270 words

Open Document

Below is an essay on "Asdfgh" from Anti Essays, your source for research papers, essays, and term paper examples.

Kārlis Lielais bija Franku valsts karalis, Karolingu dinastijas pārstāvis, kā arī 800. Gadā Romas pāvests viņu kronēja par pirmo Svētās Romas imperatoru. Viņa valdīšanas laiks tiek iezīmēts ar Rietumeiropas varas koncentrāciju, Karolingu renesansi kultūrā un Rietumeiropas kopējās identitātes izveidi. Tiek uzskatīts, ka Kārlis Lielais ir dzimis Āhenē 742. Gadā, kā arī tur viņš vēlāk ir uzcēlis savu pili, Āhenes domu, kurš bijis viņa tronis un arī vieta, kurā pēc viņa nāves viņš ticis apbedīts.
Kārlis Lielais bija izcils savas impērijas saimnieks, viņš attīstīja kultūru un filozofiju valstī, izglītības sekmēšanu, pievērsa lielu uzmanību latīņu valodas saglabāšanai, kā arī rūpējās par garīdznieku izglītošanu un antīkās kultūras ieviešanu. Viņš bija lielisks karavadonis, valdīšanas laikā sakāva langobardu valdnieku, palīdzēdams pāvestam un pats kļūdams par longabordu karali.
Kārlis Lielais mira 814. Gadā pēc 47 valdīšanas gadiem, pēc tā viņa spēcīgā impērija īsā laika posmā pārstāja pārstāvēt, jo bija miris viņu labākais valdnieks. 843. Gadā Verdenā Kārļa Lielā mazdēli Lotars I, Ludviķis Vācietis un Kārlis II Plikgalvis parakstīja Verdenas līgumu, kurā viņi sadalīja savu vectēva atstāto Franku impēriju. Lotars I mantoja impērijas Itālijas daļu, kā arī joslu starp Reinu un Ronu, Ludviķis Vācietis mantoja zemes no Reinas uz austrumiem, bet Kārlis II Plikgalvis ieguva teritoriju no Reinas uz Austrumiem. Pēc šī līguma Franku impērija sadalījās Vidusvalstī, Austrumfranku un Rietumfranku karalistēs.
Tā kā Franku impērija bija ieņēmusi ļoti lielas teritorijas un pār tām visām pārvaldīja Kārlis Lielais viņš veica pārvaldīšanu kā būtu šīs teritorijas tēvs, tādēļ viņš tiek saukts par Eiropas tēvu. Kārlis lielais bija ne tikai lielisks Franku impērijas valdnieks, bet arī kultūras pamatu licējs, viduslaiku izglītības sekmētājs, reliģijas popularizētājs, reformu veicējs un lielisks karavadonis.

Show More


  • Submitted by: lawrra
  • on December 3, 2013
  • Category: Miscellaneous
  • Length: 270 words
  • Views: 49
  • 1 rating(s)

Citations

MLA Citation

"Asdfgh". Anti Essays. 21 Jun. 2018

<https://www.antiessays.com/free-essays/Asdfgh-555769.html>

APA Citation

Asdfgh. Anti Essays. Retrieved June 21, 2018, from the World Wide Web: https://www.antiessays.com/free-essays/Asdfgh-555769.html